Міністр соціальної політики Андрій Рева пояснив, чому не держава не в стані монетизувати субсидії і повертати їх людям у вигляді коштів. На його думку, якщо населенню повернути гроші, то далеко не факт, що частина цією суми піде не на комунальні послуги, а на їжу та поточні нужди. На думку міністра, це призведе до подальшого росту заборгованості населення перед державою, цитує "Економічна Правда".

"Я вважаю, що проводити монетизацію субсидій не можна. От у нас 9 млн субсидіантів. … От бабуся отримує 1 130 грн пенсії і 2 140 грн субсидії (у вигляді коштів - ред). Тепер питання: вона їсти хоче? А на 1 130 грн м'ясо ви не купите на базарі, якісь делікатеси теж. Ліки їй потрібно купувати?", - пояснив міністр Рева.

Читайте також: Зекономлений громадянами газ таки списали до бюджету

Високопосадовець продовжив: "І от бабуся думає: "Це ж треба 2 140 грн заплатити і ще 60 грн з пенсії. Може, я 500 грн на ліки візьму, а з наступного місяця віддам". Але з наступного місяця - ще 500 грн, і борг у неї починає накопичуватися. Далі питання: що держава з нею робитиме? … Ми її виселимо з житла? Накладемо на неї штраф? Ви собі це уявляєте"?

Рева розповів про ще одне нововведення. Уряд знизив соціальний норматив споживання газу з 7 кубометрів до 5,5 кубометрів на "квадрат" площі. "Цей норматив стимулюватиме людину економити. Якщо ти будеш спалювати більше, ніж 5,5 куб м газу на кв м площі, то різницю доведеться доплачувати із своєї кишені. Уже є стимул і кватирку зачинити, і утеплитися, і зробити так, щоб споживати менше газу", - пояснив міністр.

Популярні новини зараз

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

Мобілізація з 18 травня: кого чекає посилена увага

Крутіший за Audi та BMW: український преміум кар Leleka підкорив серця автолюбителів

Нові тарифи залишать без заощаджень: як зміняться платіжки за вивіз сміття

Показати ще