Міжнародна група астрономів оцінила час існування Сонячного протопланетного диска - газопилової хмари навколо зірки. З нього згодом і виникла однойменна система і всі її планети.
Про це повідомляє EurekAlert. На формування потрібно було не менше трьох мільйонів років. Протягом цього часу з'явилися на своїх нинішніх орбітах найбільші газові гіганти такі, як Юпітер і Сатурн в Сонячній системі.
Читайте також: Ядерне походження Місяця довели експериментально
Теорія вчених підтвердилася після аналізу чотирьох стародавніх метеоритів, що сформувалися 4,653 мільярда років тому. Їх уламки виявили на території Аргентини і Бразилії. Частина з них впала в Антарктиді і Сахарі.
Вік формування газових гігантів вдалося визначити за допомогою залишкової намагніченості в уламках метеоритів. Показник склав 0,6 мікротесел, що відповідає значенню, коли Сонячній системі було три-чотири мільйони років.
Збирайте документи: "Нафтогаз" додав споживачам паперової тяганини
"Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає
Обмежено придатних відправляють на передову: хто вирішує долю військовослужбовців
Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу
Раніше астрономам не вдавалося більш точно визначити вік існування Сонячного протопланетного диска. Ці дані коливалися в межах від одного до десяти мільйонів років.
Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, на Марсі виявили сліди недавньої масованої метеоритного бомбардування поверхні планети.