Вчені провели дослідження, яке дозволило їм порівняти, на що звертають увагу роботи і люди, коли вивчають зображення. З'ясувалось, що увага людей і машин фокусується на різних деталях.
Добровольців, які згодились приймати участь в експерименті, попросили відповісти на питання, що стосувались підібраних фотографій – наприклад, "Що робить чоловік?" Або "Якого кольору очі у кішки?".
Фотографії були розмиті, і учасники дослідження повинні були клікати мишкою на ту область, яку вони хотіли зробити різкою. Карта цих кліків показувала, на які частини зображення люди звертають увагу в першу чергу.
Потім автори роботи дали таке ж завдання двом нейромережам, які здатні розуміти питання і відповідати на них. Нейромережі, як і люди, вибирали частини зображення, які на їхню думку потрібно зробити більш чіткими.Вчені склали з отриманих даних "карту уваги" людини і штучного інтелекту.
Читайте також: Людиноподібна "робот-богиня" приймає гостей
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров"
"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Дослідники виявили, що людина і штучний інтелект по-різному вивчають фотографії.За шкалою від 1 (знімок був зроблений повністю різким) до -1 (ніякого збільшення різкості) люди отримали середній бал 0,63, в той час як нейромережі "заробили" всього близько 0,26 балів. При цьому, вони досить добре впоралися із завданням (точність розпізнавання 62,1 %).
Крім того, нейромережі "дивилися" не на ті ж області фотографій, що люди. Це, за словами вчених, ускладнює пояснення того, як саме штучний інтелект вирішує, що показано на фотографії.
На думку дослідників, ця робота допоможе вченим, які працюють з нейромережами, поліпшити роботу штучного інтелекту і зробити його в деяких сенсах більш "людиноподібним".
"Карта уваги" людей і двох нейромереж