Психіатри з Медичної школи Сан-Дієго досліджували ДНК 10 760 чоловік старших 50-ти років, щоб визначити справжню природу самотності, повідомляє Іflscience. Вчених зацікавив той факт, що це відчуття дуже суб'єктивне: з двох людей з однаковим числом родичів і близьких друзів один може відчувати себе щасливим, а інший - безмежно самотнім. Тобто, самотність визначається якимись внутрішніми факторами.
Вчені уважно вивчили генетичні карти учасників експерименту, беручи до уваги їхній вік, матеріальне та сімейне становище, а також стан здоров'я. Потім кожному запропонували відповісти на три прості запитання: "Як часто ви відчуваєте себе спустошеним?", "Як часто ви відчуваєте брак спілкування?", "Як часто вам здається, що ви одинокі в цьому світі?".
Зіставивши всі ці дані, дослідники дійшли висновку, що почуття самотності на 27% визначається спадковістю. За нього відповідають ті ж гени, що і за схильність до невротичних та депресивних станів. Наступна мета вчених - краще вивчити "механізм самотності" і зрозуміти, чи можна на нього вплинути.
Людська самотність закладена на генному рівні
Психіатри з Медичної школи Сан-Дієго досліджували ДНК 10 760 людей віком 50+, щоб визначити справжню природу самотності
24 березня 2017, 23:32