Велика кількість нелегальних обмінників спровокувала різке зростання випадків продажу українцям фальшивої валюти, однак правоохоронні органи реагують на це порушення дуже в'яло.

Таку точку зору висловив екс-глава "Ощадбанку" Анатолій Гулей і додав, що якщо сьогодні 60% економіки країни знаходиться "в тіні", то було б дивно, якби пункти обміну валют не перебували там же.

Експерт пояснив , що для того, щоб людині уникнути "лівих" обмінних пунктів валют, досить за загальними ознаками розібратися в деяких речах: подивитися, як веде себе касир, в якому місці проводиться обмінна операція, чи відповідає приміщення елементарним банківським вимогам безпеки чи це просто "двері в під'їзд, в якій вирізали віконечко і міняють валюту".

За його словами, нелегальні обмінні пункти більш привабливі для клієнта, оскільки вони нерідко зловживають тим, що не беруть 2% податку на обмін валюти і не відправляють їх в Пенсійний фонд. В результаті людина, яка здійснює обмінну операцію, не несе додаткових витрат.

"Припустимо, перед вами два обмінника – один легальний, другий нелегальний. Звичайно, ви підете туди, де у вас будуть менше витрати. Тому необхідно створювати умови, при яких не буде цього спотворення", - пояснив банкір для видання Голос.UA.

Популярні новини зараз

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

Російські військові прямо під час евакуації розстрілюють мирних жителів у Вовчанську

Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Показати ще

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що біржі готуються до краху рубля .