Металеву нанорибу, яку можна використовувати для доставки ліків до важкодоступних ділянках тіла, створив Чжінцін Лі з Каліфорнійського університету разом з колегами.

Вони зараз саме досліджують потенційне медичне застосування нової технології, пише Natioal Geographic.

Повідомляється, що ця нанорибка у 100 разів менша за пісчинку. Її зібрали з золотих і нікелевих сегментів, пов'язаних срібними петлями. Два зовнішніх золотих сегмента виконують роль голови і плавників, тоді як два внутрішніх нікелевих сегмента формують тіло. Кожен сегмент досягає всього 800 нанометрів (0,0008 міліметра) в довжину.

Нікелеві частинки починають рухатися зі сторони в сторону при застосуванні магнітного поля. В результаті цього приходять у рух голова і хвіст. Завдяки цьому нанорибка прямує вперед. Швидкість і напрямок руху можна контролювати, змінюючи силу і напрям магнітного поля.

Читайте також: Гени сліпої риби допоможуть вилікувати шизофренію

Популярні новини зараз

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт

Кіт випадково спалив будинок і його відправили працювати, щоб відшкодувати збитки

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Показати ще

За словами розробників, такий механізм може бути дуже корисним для доставки ліків, неінвазивної хірургії та маніпуляції з клітинами. Зовнішні магніт дозволять направляти навантажених ліками рибок в окремі ділянки тіла.

Проте вчені ще до кінця не зрозуміли, як можна видалити нанорибок з організму, коли ті виконають свою місію. Зараз вони працюють над рибками з біоматеріалів, що розкладаються, аби метал не накопичувався всередині організму пацієнта.

Нагадаємо, новий девайс, який буде відстежувати концентрацію ліків в організмі пацієнта, розробили вчені з University of British Columbia і Paul Scherrer Institut.