В зафіксованих медиками підйомах захворюваності на кір є певна циклічність: 2001, 2005-2006, 2011-2012 роки. Як можна помітити, епідемія наставала кожні 5 років. Тож, період 2016-2017 також небезпечний підвищенням рівня захворюваності кором.
Про невтішні прогнози розповів головний позаштатний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.
"Це прогнози, які б я хотів, щоб не справдилися. Бо якщо вони здійсняться, буде багато хворих, багато тяжких випадків, можуть бути смертельні випадки як серед дітей, так і дорослих",- цитує слова імунолога 24 канал.
За словами лікаря, кір, як інфекція, має свої закономірності. Коли у суспільстві недостатній рівень охоплення щеплення – захворюваність на кір підвищується кожні 5-6 років.
Однак, якщо навіть буде високий рівень щеплення серед дітей, можна очікувати, що в основному будуть хворіти люди старші 20 років, які свого часу або не були щеплені взагалі, або були щеплені лише однією дозою вакцини, додає Лапій.
Українцям з бронюванням почали вручати повістки: чи можуть забрати ТЦК – пояснення юриста
Через аномальну погоду Україна залишиться без популярного фрукту
Відразу у 9 областях пенсіонерам виплатять по 3 тис грн: хто саме отримав право на допомогу
Приватбанк масово закриває доступ до рахунків - що вимагає
Довідка: кір – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів або очі від хворої кіром людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні й кашлі. В основному кіром хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади, а також підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього.