Вчені з Каліфорнійського університету провели дослідження, щоб дізнатися реакцію головного мозку підлітків на лайки до фотографія в соцмережах. Виявилося, що перегляд фотографій з великою їх кількістю активізує в мозку "центр винагороди".
Про це повідомляє офіційний сайт університету. В експерименті брали участь 32 підлітка. Їх вік складав від 13 до 18 років. Для експерименту вчені створили імітацію Instagram, щоб вивчити реакцію підлітків на лайки. Їм показали 148 фотографій на екрані комп'ютера протягом 12 хвилин. У цей час вивчали активність мозку за допомогою МРТ. Коли підлітки бачили власне знімки з великою кількістю лайків, то вчені фіксували активність в мозку областях, пов'язаних з "схемою винагороди". Ці ділянки мозку активізуються, наприклад, у азартних гравців, які виграють велику суму грошей.
"Коли вони бачили фотографію з великою кількістю лайків, вони охоче лайкали її теж. Підлітки по-різному реагують на інформацію в залежності від того, як багато однолітків її схвалили, навіть якщо ці однолітки їм незнайомі ", - каже дослідник Children's Digital Media Center Лорен Шерман.
Щоб з'ясувати, як впливає контент в соцмережах на схильність підлітків до шкідливих звичок, вчені розділили фотографії на "нейтральні" і "ризиковані". В першу групу включили фото із зображенням їжі, компаній друзів, а в другу - фотографії людей, що палять сигарети і вживають алкоголь. Під час перегляду "ризикованих" фото у підлітків знижується активність в мозковому центрі, що відповідає за контроль поведінки.