Власники приватних маршрутних таксі використовують підвищення мінімальної зарплати українцям на свою користь – піднімають ціну за проїзд не тільки по Києву, а й на приміських напрямках.

Про це повідомляє "Преса України".

Існує версія, що маршрутники розраховують на те, що "заробити гроші з повітря" буде простіше, тому із зростанням мінімалки, поїздки стали дорожчими майже удвічі.

Такі наміри вони виправдовують нібито тим, що за рахунок нових надходжень можуть покращити економіку, але громадські активісти впевнені у протилежному. На думку волонтерів, тарифи не обґрунтовані належним чином, адже навіть влада не передбачала такого підвищення: розраховували максимум на 30%, а по факту – ціни значно вищі. Вдалося побороти таке здирництво мешканцям Херсону – вони домоглися, щоб водії повернули попередні тарифи.

За підрахунками експертів, власники маршруток отримують чималий прибуток щомісяця – навіть якщо брати до уваги ремонт машини, сплату податків та зарплатню, чистий дохід складає від 1700 до 2500 гривень із кожного напрямку щодня. До кінця місяця ця сума складає не менше 70 тисяч гривень.

Популярні новини зараз

Зупинило ТЦК – слідкуйте за язиком: що не слід говорити силовикам на блокпосту

Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф

З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам

Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки

Показати ще

Якщо розрахувати витрати українців на проїзд, то кожен пасажир у середньому переплачує за місяць до 60 гривень зайвих коштів.

Активісти впевнені, що цією справою повинні зайнятися правоохоронці , щоб визначити доцільність таких підвищень.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що приміські маршрутки, які курсують зі столиці, знову подорожчали.