Жителі столиці почали частіше купувати житло в передмісті. Переїжджають туди родиною. У невеликих містечках кращі будинки і екологія, пояснюють.

"За сім років відклав 50 тисяч доларів. Був вибір - купити в Києві однокімнатну "хрущовку" або взяти двоповерховий таунхаус в передмісті. Зупинився на другому варіанті", - розповідає киянин 37-річний Іван Шидловський, пише Gazeta.ua.

У 2014-му купив таунхаус (житловий будинок з багаторівневою квартирою, яка має окремі виходи) в місті Вишневому, в 7 км від Києва. "Біля будинку маю сотку землі. Дружина вирощує квіти, поставили пісочницю і гойдалку для доньки. Площа таунхауса понад 100 "квадратів". Є автономне опалення. Повітря свіже. Столиця у мене під боком. На вокзал їжу 20 хвилин, до Хрещатика доберуся за 40", - пояснює Іван.

Сам Іван працює тестувальником комп'ютерних ігор. "Робота дистанційна. Виїжджаю до Києва, коли в офісі збирають програмістів. Але про шум забув ненадовго. Поруч хтось викупив кілька ділянок і почав будувати багатоповерхівку. Проблема виникла з місцем для дитини в дитсадку. У Києві в ясла беруть з 2 років, а в Вишневому - з 2,5. У групі по 40 дітей. Місця не вистачає через переселенців. Зі школою - те саме. За два роки відкрили п'ять приватних дитсадків. Але ціна вище, ніж в столиці. Комуналка дорожче. Куб води - 13 гривень, а в Києві - 10", - каже він.

Донеччанин 31-річний Богдан Міліченко переїхав до столиці в червні 2014-го. "Майже рік їздив з Троєщини на роботу в Солом'янський район столиці. На дорогу в одну сторону йшло півтори години. Навесні минулого року зняли з дружиною двокімнатну квартиру в Боярці за 3 тисячі гривень. А за однокімнатну на Троєщині віддавали 5", - каже Богдан.

Популярні новини зараз

Отримати відстрочку від мобілізації зможе більше українців: чоловіків з неоновленими даними закликали звертатись в ТЦК

Мобілізовані психологічно не витримують: генерал про дезертирство в армії

Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами

У грудні українці можуть втратити частину субсидії: хто отримає "урізану" допомогу

Показати ще

На дорогу Богдан витрачає годину. За проїзд віддає на 3 грн більше, ніж у столиці. "Плачу 12 гривень, але їжу без пересадки. Можу на півгодини довше спати. У рік на оренді економимо 24 тисячі гривень. Ціни в супермаркетах не відрізняються від київських", - розповів про переваги Богдан.

"У Донецьку двокімнатну квартиру продав за 14 тисяч доларів. Ще 5 тисячі позичить тесть. Хочемо купити однокімнатку за 20-22 тисячі доларів. Дивився в Вишневому на 27 "квадратів" за 18 тисяч і в селі Крюковщина - за 22 тисячі. Дружина хотіла вкласти в новобудову. Але це невигідно. Потрібно ще років зо два чекати, поки завершать будівництво", - додав Богдан Міліченко.

А ось ще один випадок від колишньої киянки 29-річної Ірини Гусейнова. "Взяли квартиру в Ірпені в березні 2011-го. 25 тисяч нам подарували батьки і родичі на весілля. Ризикнули і вклали гроші в будівництво на етапі заливання фундаменту. Батьки були проти, щоб ми з Києва переїжджали в передмістя. Але в столиці за такі гроші нам світила тільки кімната в комуналці. Заселилися в жовтні 2012-го. За три роки життя тут змогли відкласти ще 20 тисяч доларів. У минулому році продали однокімнатку і купили 3-кімнатну квартиру в новобудові. На роботу їздимо на машині. Добираємося швидше, ніж колеги, які знімають квартиру біля метро. Вікна спальні виходять на ліс", - пояснила свій вибір Ірина.

Читайте також: На Оболоні з'являться два сквери для вагітних киянок

"Попит на квартири в передмісті з'явився ще п'ять років тому. За однокімнатку на Оболоні можна взяти 2-кімнатку в Бучі або дві однокімнатки в Ірпені. У новобудові Вишневого або Боярки квадратний метр продають в середньому по 14 тисяч гривень", - каже 33-річна Валерія Юревич, менеджер київського агентства нерухомості.

Вона ж пояснила і інші нюанси про ситуацію на ринку житла. "Лідери з продажу нерухомості - Києво-Святошинський та Броварський райони. Коли в столиці подорожчала оренда, кияни почали з'їжджати в передмістя - Вишневе, Боярку, Петропавловську Борщагівку, Бучу, Ірпінь, Бровари. Зняти квартиру тут можна на третину дешевше. Також житло в передмісті шукають переселенці. Часто орендують 3-кімнатну квартиру на дві-три сім'ї. Така в Броварах може коштувати від 4,5 тисячі гривень на місяць", - розповіла Валерія Юревич.