В Україні щонайменше вдвічі зросла кількість звернень до травматологів. У столиці тільки за попередню добу до травмпунктів звернулися 150 людей.
Слизькі дороги та тротуари стають головною причиною переломів рук та ніг. Мало-хто із постраждалих знає, що може вимагати компенсації за свої травми, повідомляє ТСН.
У кожної дільниці є власник, який має прибирати лід і сніг. Це місцевий ЖЕК, ринок, підприємство, крамниця. Але дуже часто до цих обов'язків відповідальні особи ставиться вкрай недбало. "Зима на дворі – то й лід. До весни буде чисто", - пояснюють такі керівники.
Згідно з правилами благоустрою Києва, за неприбирання території підприємцям загрожує штраф 1,5 тисяч гривень. Але він горе-господарників зазвичай не лякає. Якщо ж одразу по падінні та травмі на льоду викликати швидку та фіксувати факт та місце падіння, постраждалий може через суд претендувати на грошову компенсацію. Максимальна сума, яку досі вдалося відсудити киянину через слизькі тротуари, становить 17 тисяч гривень.
Як уже повідомлялося, минулого тижня в Україні декілька днів тривав сніговий колапс. Більшість областей засипало снігом, а комунальники не встигали з ним боротися. Найбільше постраждали від негоди Херсонська, Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Полтавська, Харківська та Чернігівська область.
Мобілізація без ТЦК: що зміниться для військовозобов'язаних
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Виплатять по 17 460 грн кожному: українцям приготували нову допомогу на зиму
Треба терміново замінити водійське посвідчення: кому загрожує чималий штраф
Читайте також: Столичним школярам продовжили карантин до першого лютого
Крім того, у понеділок, 25 січня, у Києві почався рясний снігопад, який засипав столицю декілька годин. Через це під вечір у годину-пік у Києві утворилися 9-бальні затори.