Багато киян сприйняло вчорашнє рішення Київради про мораторій на нові тарифи як фактичне скасування цих тарифів мінімум до жовтня цього року, пише strana.ua.

Однак мараторій на введення з 1 липня 2016 року в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги, який 7 липня Київрада оголосив на території Києва до 1 жовтня 2016 року, не має юридичної сили.

Справа в тому, що два роки тому прийняли закон, який передав повноваження щодо встановлення тарифів регулятору - Національній комісії з регулювання електроенергетики і комунальних тарифів. Виходячи з цього закону, київська влада насправді немає ніяких важелів , щоб зупинити рішення регулятора. Про це, зокрема, сказав економічний експерт Валентин Землянський, назвавши дане рішення Київради популізмом.

Читайте також: Комунальні тарифи завищені на 30%

Той факт, що влада Києва дійсно не має повноважень впливати на тарифи, підтвердив сьогодні і голова комісії ЖКГ Київради Олександр Клюс.

Популярні новини зараз

"Ощадбанк" ускладнив процедуру грошових переказів: клієнти в люті від дивних "реформ"

Чоловікам 60+ доведеться лізти в окопи: хочуть скасувати віковий поріг для військових

Штраф і мобілізація одночасно: які пастки влаштовує ТЦК українцям

Хлопці, уважно на полях: українських військових атакує сказ, 2 тижні під купою уколів

Показати ще

"Мораторій - це просто заява депутатів про те, що вони проти підвищення. Вони ніби дають сигнал про це президенту, Верховній Раді та Кабміну - щоб ті ще раз переглянули підвищення тарифів для киян ", - сказав він.

Голова комісії ЖКГ Київради підтвердив, що киянам таки доведеться платити за новими тарифами.

Що стосується Нацкомісії з регулювання тарифів на комунальні послуги, то там просто посміялись з такої заяви депутатів.

"Цей мораторій не має ніякої юридичної сили. Вони можуть прийняти мораторій хоч на схід сонця, але хіба це щось дасть? Щоб допомогти населенню, потрібно приймати програми з енергозбереження, виділяти на це гроші з бюджету, а не просто виступати з необгрунтованими заявами", - пояснив колишній член НРТКУ Андрій Герус.