Археологи знайшли рецепт пивоваріння 5000-річної давності у китайській провінції Шеньсі. Виявляється, що хміль у цьому регіоні спочатку почали використовувати для випивки, а вже потім для готування їжі.
За інформацією The Guardian, археологи знайшли посудини у Шеньсі, в яких виготовляли пиво. Вони вважають, що пивоваріння могло стати великим внеском у розвитку раннього суспільства. Обладнання для виготовлення пива китайці створили ще у 3400-2900 роках до нашої ери.
"Китайці почали готувати напої на основі бродіння ще 9 тисяч років тому. Сьогодні ми дізнались, що пиво народилось у Піднебесній приблизно 5 тисяч років тому. Таким чином врожай ячменю, який є головним інгредієнтом пива, в Китаї отримали на тисячу років раніше, ніж вважалося раніше", - розповів автор дослідження зі Стенфордського університету Ван Хоуцун.
Зараз дослідники вивчають посудини, з яких вироблялось пиво. Відомо, що його виготовляли в кілька складних етапів, а серед інгредієнтів були просо, сльози Іова, лілія, ямс, ячмінь та навіть коріння гарбузу. Однак вчені не можуть навіть припустити, яким був смак у давнього китайського пива.
Читайте також: 5 міфів про ГМО, які заважають нам спокійно харчуватись
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
До речі, медики постійно виявляють нові корисні властивості пива. Нещодавно стало відомо, що помірне вживання цього напою позитивно впливає на роботу серця.