Космос завжди цікавив і притягував людей своєї незвіданістю й красою. Сотні космонавтів піднімалися на орбіту, вивчали супутники, досліджували Місяць і ставили світові рекорди.
National Geographiс зібрав п'ять найвідомішіх рекордів, пов'язаних з освоєнням космосу.
1. Наймолодший космонавт
Наймолодшим космонавтом вважається Герман Титов, який полетів у космос у 25 років. У квітні 1961 року він був дублером Юрія Гагаріна, а свій перший політ здійснив у серпні того ж року.
2. Рекорд за сумарною тривалістю перебування в космосі
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Найбільше часу в космосі – 878 днів – провів космонавт Геннадій Падалка. Попереднім рекордсменом був Сергій Крикальов, який перебував у космосі 803 дні.
3. Найдовший космічний політ
Найтриваліший політ у космос здійснив Валерій Поляков. Він провів на орбітальній станції "Мир" 437 діб і 18 годин. Це абсолютний рекорд тривалості роботи в космосі за один політ.
4. Одиночний космічний політ жінки
Валентина Терешкова, відома як перша в світі жінка-космонавт, до цього часу залишається і єдиною представницею прекрасної статі, яка здійснила космічний політ одна.
5. Перший вихід у відкритий космос
Перший в історії вихід у відкритий космос у 1965 році здійснив Олексій Леонов. Час його перебування у космосі склав 23,41 хв., з них 12,9 хв. космонавт провів за бортом космічного корабля "Восход-2". Перший вихід в космос серед жінок здійснила Світлана Савицька в 1984 році.
Як писав "Знай.ua", винахідники з Канади працюють над створенням проекту польотів у космос. Це відправить у минуле звичні для нас ракети.