Ситуація на українському роздрібному книжковому ринку не піддається логіці. Головними гравцями тут залишаються мережа "Буква" і власник книгарень і видавництв Ярослав Маринович, а об'єднує їх одне - постійне "кидання" партнерів і постачальників.
Бізнесмен прикриває всю свою діяльність за допомогою родичів-корупціонерів і активно користується продажними судами та іншими правоохоронними органами. Маринович встиг обдурити всіх своїх партнерів, фактично відібравши у них активи, сума яких перевищує понад 160 мільйонів гривень.
Він прибирає всіх конкурентів і заважає розвитку малих видавництв та інших продавців книг. За останні п'ять років тільки за рахунок банкрутства своїх кампаній Маринович заробив понад 60 мільйонів гривень.
Всі кримінальні провадження, відкриті по аферам бізнесмена, чудесним чином не розглядаються. Корумповані чиновники "прикривають" злодія і афериста, який на вкрадені гроші і активи відкуповується від закону.
Маринович "наїжджає" на іншого учасника ринку - мережу "КС", намагаючись за допомогою продажних правоохоронців і чиновників заволодіти нею, зберігши монополію на ринку і не пустити на нього конкурентів. Цю мережу, як і більшість інших входять до складу "Букви", створив Костянтин Клімашенко - колишній партнер Мариновича, якого також незаконно вивели зі складу засновників.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Крім того, Маринович судиться з правовласниками торговельних марок відомих видавництв, незаконно зареєстрованих на офшори, що належать йому і його партнерам. За такими схемами вдалося вкрасти понад 20 торгових марок - й тепер через суди та митницю рейдери забороняють легальний завезення товару правовласникам.
Він тримає в заручниках всю книжкову галузь України. Складається враження, що у видавців і всього ринку немає ніяких механізмів захисту від недобросовісних партнерів і шахраїв. Але навіщо тоді потрібна Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, яка не справляється зі своїми функціями. Або її беззмінний глава Олександр Афонін не бачить проблеми?
Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, з початку війни обсяги видавництва україномовних книг зросли в 10 разів.