Сьогодні Верховна Рада України перейменувала Кіровогрод. Від тепер місто носить офіційну назву Кропивницький.

Таким чином парламентарі виконали закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки". Відповідну постанову №4222 підтримали 228 народних депутатів.

Жителі декомунізованого міста бунтують та вимагають не змінювати назву.

Читайте також: Українців навчать відмикати будь-які замки за 1200 доларів

Нагадаємо, що Кіровоград був перейменований згідно із законом про декомунізацію, оскільки названий на честь комуністичного діяча Сергія Кірова. Обговорювалися два варіанти нової назви - Єлисаветград (так місто називалося до 1924 року, назва - на честь Святої Єлизавети) і Інгульська (по імені річки в місті).

Популярні новини зараз

Школи переходять на дистанційне навчання

Сніг по всій країні і стійкі морози: українців чекають суворі випробування

Прибавка до пенсії після 65 років: кому підвищать виплати автоматично

Електроенергія по 15 грн за кВт: українців попередили

Показати ще

Ці варіанти, втім, викликали в Кіровограді серйозне протистояння, і в підсумку мер міста Андрій Райкович заявив, що потрібно якусь третю назву.