Команда вчених з приватного американського Університету Брігама Янга (BYU), використовуючи принципи орігамі, розробила легкий, компактний куленепробивний щит. Про нову розробку повідомляє видання enki.ua.
Існуючі сьогодні оборонні щити є досить важкими, громіздкими і не мобільними. У пошуках чогось легшого і компактного, але в той же час надійного, професор машинобудування Ларрі Хоуелл і його команда інженерів звернула свій погляд на японське орігамі. Використовуючи принципи цього стародавнього мистецтва, інженери розробили інноваційний дизайн компактного розкладного щита, який складається з 12 шарів куленепробивного кевлара.
Читайте також: Lexus використав картон для створення електрокара (відео)
На повне розгортання такого щита потрібно не більше 5 секунд. Тестування захисних характеристик пристрою виявило, що щит зупиняє 9-міліметрові пістолетні патрони, і патрони високої потужності .357 Magnum і .44 Magnum.
Цей пристрій поки що є дослідним зразком. Наразі його випробування проводить команда вчених разом з співробітниками правоохоронних органів.
В майбутньому інженери планують створити більш об'ємні версії захисного щита, які можна було б застосовувати для оборони цілих груп людей і будівель.
На відео показано, як виглядає щит та як він працює.
Як повідомляв сайт Знай.ua, вчені показали найміцніший у світі вузол.
Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення
Лише $100 на місяць: адвокати беруться захистити ухилянтів від ТЦК, можна оформити підписку
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ КАНАЛ В ТЕЛЕГРАМ