Від вчорашнього дня в Україні запустили службу приватних виконавців для боротьби із заборгованістю та підвищення рівня виконання судових рішень. І хоча уряд поспішив запевнити, що нова служба загрози не несе, все ж "методи роботи" приватників та критерії їхнього відбору не гарантуватимуть "полюбовного" вирішення таких конфліктів.
Згідно із законом, приватники отримають ті само права, що й державні виконавці, крім повернення будь-яких боргів, пов'язаних з держмайном.
Крім того, приватникам не дозволено виселяти громадян з їхніх будинків і квартир. "А ось заарештовувати житло і продавати його на публічних торгах такі виконавці цілком зможуть", — пояснив старший партнер компанії "Кравець та партнери" Ростислав Кравець для видання Vesti-ukr.com.
Це означає, що свого житла громадяни все одно зможуть позбутися за борги — наприклад, за послуги ЖКГ або банківські кредити, не говорячи вже про іпотеку.
"Однак як саме працюватимуть приватні виконавці, поки не знає ніхто — 6 жовтня Мін'юст розповість про нові правила. Працювати вони почнуть не раніше, ніж через півроку", — сказала адвокат контори "Ільяшев і партнери" Марія Сергєєва. Сам Мін'юст вже виступив зі спеціальним роз'ясненням, з якого випливає, що вилучати квартири все-таки можна ("у першу чергу вилучаються кошти з рахунків, у разі їх відсутності — інше майно, і в крайньому випадку — відчуження житла").
Правда, в Мін'юсті тут же уточнили, що заборонено відчужувати єдине житло і те, в якому прописані діти. "Втім, закон розв'яже руки рейдерам всіх мастей: у приватники підуть бійці АТО, а рішення судів та виконавчі листи будуть ходовим товаром: поки власники заводів чи іншого бізнесу будуть доводити в апеляції свої права, їхнє майно виріжуть на метал або продадуть", — вважає експерт Захар Чистяков.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв про заяву голови ГО "Громадська ініціатива розумних рішень" Сергія Розумного, який зауважив, що колектори зможуть забирати житло, якщо сума боргу перевищує 29 тисяч грн.