Китайські трансплантологи провели незвичайну операцію. Вони пересадили пацієнтові штучно вирощену свинячу рогівку ока.

Про це повідомляє китайське видання "Сіньхуа".

Операцію провели в кінці вересня поточного року. Після тримісячного відновного лікування, лікарі сказали, що трансплантація пройшла успішно. Директор китайського Інституту рогівки Чжая Хуалея розповів, що зір пацієнта починає поступово поліпшуватися.

Пацієнтом був 60-річний Ван Синью. У нього була виразка рогівки. Чоловік міг розрізняти тільки рухомі об'єкти і то на відстані не більше 10 см.

"Лікарі одразу сказали, що батько може втратити одне око, оскільки не було донора у якого можна було взяти рогівку для пересадки", - зазначив син Синью.

Популярні новини зараз

Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа

Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей

"Період складнощів закінчується": ведичні астрологи назвали місяць, коли українцям стане легше дихати

Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну

Показати ще

Читайте також: Вчені зробили прорив у лікуванні хвороби Хокінга

Штучну свинячу рогівку створили біоінженери. Її назвали Acornea. Це перший подібний продукт, який схвалив Китайське управління з контролю за продуктами і ліками.

Рогівку створили з чистого колагену. У неї немає гібридних протеїнів і різних антигенів. Через це вона являє собою відмінний екземпляр біосумісної та екологічно безпечної тканини.

Нагадаємо, хвороба рогівки ока дуже поширені в Китаї. Від неї страждає близько чотирьох мільйонів осіб. Щорічно ця кількість зростає на 100 тисяч.