Редакція наукового журналу Liver International в зв'язку з підозрами в нелегальному донорстві відкликає публікацію китайських вчених про можливості трансплантації при стеатозі печінки. Про це повідомляє Science.
Примусове донорство в Китаї заборонено, але з 1984 до 2015 року закон дозволяв використовувати в цих цілях органи страчених злочинців. У 2015 році така практика стала нелегальною. Однак ряд західних ЗМІ вважають, що в країні як і раніше проводяться подібні операції.
Читайте також: Ув'язнених китайців примусово роблять донорами органів (відео)
Статтю, яка підлягає відкликанню, журнал опублікував в 2016 році. Стаття описує 563 операції з трансплантації частини печінки пацієнтам зі стеатозом, які проводилися в 2010-2014 роках.
Приводом для рішення про відкликання статті став лист, в якому вказувалося, що згоду страчених на донорство не можна підтвердити.
Лише $100 на місяць: адвокати беруться захистити ухилянтів від ТЦК, можна оформити підписку
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Головний редактор журналу Маріо Монделло, коментуючи підозри в порушенні етики, повідомив, що співавтори дослідження Шен Янь і Шусень Чжен заявили про залучення до роботи добровільних донорів, і жоден в'язень участі в ній не прийняв. Монделло у відповідь на лист зі звинуваченнями запросив додаткові дані про походження органів, однак не отримав їх.
Головний редактор журналу Liver International прийняв рішення розмістити публікацію в лютневому номері друкованої версії Liver International.
Статтю супроводжуватимуть позначка про її відкликання, а також матеріали листування між співавторами і редакцією. Крім того, співавторам дослідження відтепер заборонено подавати свої роботи на розгляд журналу.
Як повідомляв сайт Знай.ua, у Франції донорство органів зробили обов'язковим. Тепер лікарі мають право використовувати для пересадки органи померлої людини, навіть якщо його родичі проти.