Українських журналістів обурило рішення нового глави "Укрпошти" Ігоря Смілянського заборонити своїм співробітникам спілкуватися зі ЗМІ без його відома. Також чиновник заборонив обласним філіям будь-яку взаємодію із засобами масової інформації та навіть публікації в соцмережах без узгодження з генеральною дирекцією.

Рядові співробітники "Укрпошти" впевнені - нинішній керівник веде державне підприємство до прірви, встановивши там пряму диктатуру.

Ігоря Смілянського призначили на посаду генерального директора ДП "Ук рпочта" в квітні цього року.

Рішення було прийнято на засіданні уряду.

Читайте також: Pokemon Go чи Ingress: чим відрізняються дві гри одного розробника

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

"У Смілянського досвід більше 17 років у сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу. Нам потрібні кращі в усіх сферах державного управління, інакше це все буде йти по колу, і це буде просто біда. Кращі з кращих повинні виходити і отримувати політичну підтримку", - прокоментував Володимир Гройсман призначення Смілянського.

У своїй конкурсній заявці Смілянський пропонував приватизацію "Укрпошти" - і, судячи з трудових "досягнень" Смілянського, саме для цього його й відібрали. Виявляється, в попередньому конкурсі на посаду керівника "Укрпошти" міністр інфраструктури Пивоварський проштовхував колишнього банкіра Артема Єршова, який в нульові роки організовував плачевну приватизацію "Укртелекому".

Вибір припав на Смілянського, швидше за все, тому, що керівник комісії, яка його обрала, одночасно був керівником кадрового агентства Talent Advisors, з яким у Смілянського був укладений контракт на його працевлаштування з комісійними на суму його піврічного окладу в 2 млн. грн.

Минуло пару місяців і першим наказом Ігоря Смілянського було введення цензури.

На своїй сторінці в Фейсбуці, Смілянський пояснив свій наказ так: "Щоб клієнтів і громадськість не дезорієнтували суперечливою інформацією, був налагоджений контроль за її випуском. Щоб громадяни знали, що ми як "Укрпошта" почали займатися саме їх приземленими проблемами, а не дронами в хмарах ".

Втім, самі співробітники "Укрпошти" дотримуються іншої думки. У багатьох регіонах філії "Укрпошти" мають дуже плачевний вигляд. Про далекі села й говорити не доводиться - там "Укрпошта" більше нагадує підприємство з 60-х років минулого століття. Неналежним чином обладнані приміщення, відсутність комп'ютерів і оргтехніки, мізерна зарплата в 0,7 - 0,8 від ставки - такі сьогоднішні реалії "Укрпошти" в українській глибинці. Звичайно, якщо ці реалії демонструвати - інвестор для приватизації навряд чи знайдеться швидко. Саме тому керівництво "Укрпошти" намагається приховати реальні проблеми державного підприємства.

Представники Союзу поштовиків, впевнені, що Смілянський таким чином намагається приховати власну некомпетентність і безпорадність, сподіваючись, що до владних структур і громадськості не потрапить інформація про його неготовність керувати стратегічним підприємством.

"Ігор Смілянський грубо порушив Конституцію України та норми міжнародного права. Вимога, щоб поштовики отримували дозвіл на спілкування із засобами масової інформації та розміщення інформації в мережі інтернет, є цензурою і порушенням прав громадян на свободу вираження своїх думок ", - зазначає Союз поштовиків.

Як стало відомо ЗМІ, Ігор Смілянський був причетний до відмивання грошей на території відразу трьох країн, а також пов'язаний із групою Фірташа-Льовочкіна. Можливо, він боїться, що стане відомо про його нездатність управляти підприємством, про відсутність програми дій, про його некомпетентність і нерозуміння проблем "Укрпошти" і про його старі зв'язки й махінації. Плюс до всього, Смілянський не має досвіду роботи на керівних посадах, жодного дня не керував підприємством й ніколи не мав стосунку до пошти.

На першій зустрічі з керівництвом підприємства Смілянський обіцяв зміни в роботі підприємства.

"Я вам покажу як треба працювати! Уже через три місяці я запущу послугу "Доставка посилок Україною за три дні з поверненням оплати в разі затримки", - розповідав на зустрічі Смілянський.

Насправді, нічого не зроблено. А це говорить про те, що обіцянки він виконувати не вміє і не хоче. І, судячи з таких заяв, не зовсім розуміє, як працює пошта. Тепер Смілянський боїться того, що надбанням громадськості стане його реальна трудова біографія, з якої чітко видно повну відсутність у нього виробничого управлінського досвіду. Бояться цього й ті, хто затіяв аферу з його призначенням і космічними комісійними кадровому агентству.

"Цим наказом Смілянський просто показав свою некомпетентність у роботі. Громадськості стао зрозуміло, що він не знає, що слід робити і як керувати. А про пошту він нічого абсолютно не знає", - кажуть представники Союзу поштовиків.

На початку місяця на брифінгу в Києві, Смілянський розповів, що буде заробляти 333 тис. грн. на місяць. Виплата преміальних і бонусів буде обумовлюватися в залежності від результатів його роботи. Так само згадав про те, що в Україні не заборонене подвійне громадянство, а податки він сплачує у двох країнах – Україні та США.

Одна з яскравих ідей, про яку Смілянський розповідав пресі - відкриття примірочних кабінок у поштових відділеннях та поштового банку - абсолютно відірвана від реалій. Усі його ідеї викликають в українців лише безглузду посмішку. Й зовсім не зрозуміло за що йому платять 333 тис. грн. на місяць.

Читайте також: Майдан і війна спровокували сплеск епідемії туберкульозу

З усього помітно, пан Смілянський не в курсі, що в 2014 році, незадовго до свого вигнання, керівник Укрпошти Михайло Паньків видав наказ про заборону користуватися інтернетом в робочий час - тому що співробітники негайно зливали в мережу інформацію про його справи. Але ніякі заборони йому так і не допомогли.

Швидше за все, громадянин США Смілянський не знає, що свобода інформації є головним засобом захисту від корупції і зловживання владою. Єдиний ефективний спосіб боротьби з корупцією - це повна відкритість і вільне вираження думок.