Замість звичних армійських значків з вибитими на металі даними, для бійців АТО в Україні розробили спеціальні генетичні жетони, для спрощення ідентифікації тіл загиблих солдатів.
Всередині жетону - невелика фото, волосся, нігті, висушена кров і карта пам'яті. Масово виготовляють варіант для носіння на ремені. Про це йдеться в сюжеті 24-го каналу.
Під час виготовлення, лазер розрізає сталевий лист на заготовки для генетичних жетонів. Температура плавлення металу більше 1 тисячі градусів. Адже ємність, де буде зберігатися інформація про бійця, повинна бути надійною.
Щоб виготовити жетон, повністю необхідно пройти 5 технологічних процесів. Більшість з них робляться за допомогою лазера.
Жетонів вже виготовили близько півтисячі. Воги можуть бути у вигляді гудзика, браслета або ж ланцюжка.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Генетичну інформацію волонтери пропонують зберігати в двох примірниках: сталевий - у бійця, і пластикової - у сім'ї або в спеціальному банку ДНК. Дані всередині капсули можуть зберігатися сто років. Відкрити жетон можна тільки один раз.
Собівартість жетона всього сто гривень.
Читайте також: СБУ знищила диверсйну групу тероритстів "ДНР"
Автори винаходу вірять, що воно стане в нагоді як підрозділам на передовій так і рятувальникам.
У Міноборони поки тільки думають над впровадженням розробки. А ось Одеська обладміністрація вже закупила півтори тисячі таких капсул.