Українці масово скаржаться на облгази. Мовляв, ті ставлять лічильники не у кожну квартиру, а один загальний на весь будинок.
Тим, хто обурюється, газовики обіцяють подвійні тарифи.
"Частина жителів відмовляються від таких. Тоді газовики погрожують, що "відмовники" платитимуть удвічі більше", – розповіла старший юрист компанії "Алексєєв, Боярчуков і партнери" Інна Рудник.
Але експерти запевняють: насправді це не зовсім так. За статистикою, завдяки лічильнику можна сплачувати за газ удвічі менше. Звідси й виникло припущення, що ті, хто відмовляється його ставити, платитимуть більше.
Насправді ж "відмовники" сплачуватимуть комунальні платежі за соціальними нормами. І вони цілком мають право відмовитися від загальнобудинкового газового лічильника.
Картки перестануть працювати: "Ощадбанк" терміново попередив клієнтів
Водіїв чекають радикальні зміни: суворі перевірки лише початок, всіх "прогонять" через "Оберіг"
Ситуація на межі колапсу: восени українці можуть залишитись без газу
Вагітність від 15-річного коштувала міністерці Ісландії у справах дітей посади: правда спливла через 30 років
Однак вимагати окремий лічильник кожна родина не може – це не прописано в законі. Який він буде – індивідуальний або на будинок – вирішує газове господарство, повідомляє Gazeta.ua.
Але у міністра соціальної політики Андрія Реви з приводу цього є власна думка.
"Лічильники необхідно встановлювати у кожній квартирі, а не на будинок. Закон вимагає поквартирного обліку. Більше того, у тарифі на газ це закладено. Багатоквартирний будинок не може бути споживачем. Бо договори на постачання блакитного палива газівники укладають із кожним користувачем послуги окремо", – пояснив чиновник.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", експерт розповів, що буде з цінами на продукти.