Вирок про резонансній справі про виробництво і реалізацію сировини 1-феніл-2-пропанон, з якого вже в інших нарколабораторіях отримували амфетамін, виніс суд у Пермі двом місцевим жителям Іллі Кудрявцеву і Олександру Недугову.
Третій фігурант справи, Павло Кудрявцев, знаходиться в міжнародному розшуку, повідомляє "Лента.ру".
Підприємство під назвою "Трівектр" у 1999 році заснував професор хімії Павло Кудрявцев, а потім узяв на допомогу хіміка Олександра Недугова. Вони почали виробляти висококонцентрований 1-феніл-2-пропанон під торговим найменуванням метілбензілкетон (МБК або БМК).
Виробники налагодили контрабанду сировини за кордон, у Європу. Вони заливали речовину в додаткові паливні баки, ховаючи її за спеціальною герметичною перегородкою. Верхню частину каністри заповнювали бензином.
Згідно документів, МБК продавався підставним фірмам-одноденкам через компанії, зареєстровані на Іллю Кудрявцева, сина Павла, хоча насправді він складувався в Московській області - до прибуття "зарубіжних партнерів".
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Перша партія речовини була затримана співробітниками відділу БНОН у 2006 році. Вони швидко вийшли на Павла Кудрявцева. Тоді професору вдалося переконати правоохоронців, що сировина використовувалася не для виробництва наркотиків, а у промислових цілях. Щоб довести протилежне, поліцейським знадобилося кілька років.
Повідомляється, що поки наркополіцейські затримували партнерів Кудрявцева в Литві та інших країнах Європи, сам хімік не зменшував обертів. У 2007 році чоловік переобладнав виробництво і почав випускати натрієву сіль з БМК, яку можна було вивозити за кордон легально, як миючий засіб, а потім за допомогою нескладної хімічної реакції назад перетворювати в БМК. Витрати на контрабанду знизилися, а разом з цим зросли доходи.
Читайте також: Хлопчикові попався наркотик в кіндер-сюрпризі
"Прокололися" наркоділки на співпраці з власником колишнього єреванського НДІ "Хімтек" Самвелом Хачатряном. Вони домовилися про постачання солі в Вірменію, а також навчили співробітників місцевого підприємства перетворювати її в амфетамін. Слідчі виявили письмові інструкції на фірмі Хачатряна, що й стали найголовнішим доказом проти хіміків.
Після банкрутства підприємства у 2010 році Павло Кудрявцев утік в Ізраїль.
За вісім років свого існування підпільне пермське підприємство випустило близько 100 тонн концентрату, з якого було виготовлено близько 700 тонн наркотику або 3,5 млрд. таблеток. Загальний прибуток виробників, контрабандистів, нарколабораторій та мереж дистрибуції оцінюється в 54 мільярди доларів.
Днями пермський суд виніс вирок 35-річному Іллі Кудрявцеву і 61-річному Олександру Недугу. Першого засудили до 17 років і шести місяців позбавлення волі, а другого - до 12. Обидва відбуватимуть покарання в колонії суворого режиму.