Міжнародна група дослідників працює над створенням проекту, який дозволить зберегти цінну наукову інформацію в шарах льоду Антарктиди.
Про це повідомляє Gizmodo. Проект отримав назву Protecting Ice Memory. В його рамках створять аналог "Ноєвого ковчега". У ньому будуть зберігається зразки з високогірних льодовиків, які можуть зникнути через глобальне потепління.
З серпня по вересень 2016 року вчені працюватимуть на вершині гірського масиву Монблан на льодовику Коль дю Дом. Він розташований на кордоні Франції та Італії. Тут вони візьмуть зразки з спресованого снігу і відправлять на станцію Конкордія в Антарктиді, де їх досліджують на предмет кліматичних змін минулих років.
Дослідники перевезуть три таких керна довжиною 130 метрів. Для транспортування використовуватимуть вертоліт. У 2017 році зразки планують відібрати на льодовику Ільімані в Болівії. Крім того, вчені збираються витягти керни в Німеччині, Австрії, Швейцарії, США, Росії та інших країн.
Вони вважають, що значне зростання температур на планеті в найближчому майбутньому призведе до інтенсивного танення льодовиків. Через це процесу інформація про зміну температури і атмосферних умов може бути безповоротно загублена.
Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг
Гороскоп на сьогодні, 15 травня: день сюрпризів, конфліктів і неочікуваних перемог
Пенсія на 10 років раніше: відпустять достроково попри недостатній трудовий стаж
ТЦК забудуть про порушників: через який час викреслять з бази і припинять переслідувати ухилянтів
Нагадаємо, Учені з Університету Західної Англії працюють над створенням "розумних" цеглин. Вони будуть виробляти кисень і очищати воду.