Відкриття нового жука, якого назвали на честь відомого вченого Чарльза Дарвіна поставило під сумнів теорію щодо домінування квіткових рослин, як запилювачів в епоху динозаврів.

Про це вчені написали в Current Biology.

"Відкриття цього запилювача голонасінних рослин вкрай важливо для нас, так як воно говорить про наявність чотирьох типів запилювачів, що існували задовго до початку епохи домінування квіткових рослин. Всі ці типи існують сьогодні, хоча їх перші представники вимерли. Більш того, нащадки цих жуків існують до сих пір, тільки вони тепер запилюють квіткові рослини", - повідомив Конрад Лабандейра, вчений з природничого музею в Нью-Йорку.

Квіткові рослини, які з'явилися близько ста мільйонів років тому швидко витіснили домінуючих на той час папоротників та інших голонасінних, які розмножувалися без запилення, їх насіння розносилося вітром та іншими тваринами. У цьому квітковим допомогли деякі жуки, зокрема знайдений у шматочку бурштину жук Darwinylus. На ньому також виявили безліч часток пилку, який належав не квітковий, а якійсь рослині із голонасінних.

Популярні новини зараз

Синоптики зробили прогноз погоди на кінець тижня – не для людей зі слабкими нервами

Мінімальна пенсія у 2025 році: чи зростуть суми та як вона визначається

Пенсіонерів залишать без надбавки: в Україні змінять правила підвищення виплат

Приватбанк масово закриває доступ до рахунків - що вимагає

Показати ще

Це відкриття дає зрозуміти те, що запилення за допомогою комах розпочалося не квітковими, а їхніми древніми попередниками.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", в Британії масово зникають комахи. Через нестійку погоду кількість метеликів і джмелів почала різко скорочуватися.