На цьому тижні в Києві почав поширюватися штам вірусу грипу Н3N2, який прийшов в Україну зі Швейцарії. Про це повідомив головний санлікар столиці Рубан, передає Корреспондент.

"До групи ризику потрапляють хворі з імунодефіцитом, хронічними захворюваннями органів дихання і літні люди старше 60 років. У них на 5-10 добу захворювання можуть діагностувати пневмонію. Якщо кількість захворілих почне збільшуватися, а, за нашими прогнозами, це може наступити з середини лютого - початку березня, не виключено, що в школах знову будуть скасовані заняття", - розповів Рубан.

Читайте також: ТОП-5 хибних думок про грип

З початку епідемічного сезону, станом на 25 січня, від грипу в Києві померло 18 людей. Причину смерті показало спеціальне дослідження, пояснює Рубан.

З 18 померлих - 16 киян, один - з Чернігова, і один - з Луганська. Вік хворих становить від 27 до 80 років. Майже всі втратили життя від найбільш поширених ускладнень після грипу, зокрема від вірусної або бактеріальної пневмонії.

Популярні новини зараз

Аномальний холод накриває Україну: де вдарять 30-градусні морози

У метро вводять суворі правила: кого можуть не пустити на станції в 2026 році

За вхідні дзвінки доведеться платити: Lifecell попередив про зміни

Пенсії перерахують тричі: коли літнім українцям сподіватись на підвищення

Показати ще

За словами головного санлікаря, питання про продовження карантину в школах залишається відкритим.

"Карантин був продовжений до 26 січня. Якщо станом на ранок вівторка в Києві за добу хворіє більше 5000 чоловік, то його можуть продовжити. Поки показники говорять про зниження кількості захворілих. У цьому випадку діти підуть в школу 27 січня", - сказав Рубан.

Нагадаємо, станом на 21 січня в Україні від грипу померло 72 людини.