Компанія Google у партнерстві з Movidius працюють над створенням мобільного процесора, який матиме можливості машинного навчання. Але їх випередили вчені з Массачусетського технологічного університету.

Про це повідомляє Engadget. Новий чіп впровадить нейронні мережі та штучний інтелект в портативні пристрої. Він отримав назву Eyeriss. Процесор має 168 ядер. Вони виконують роль нейронів, на зразок людських.

Крім цього новий чіп значно економніший. Він споживає в 10 разів менше енергії за графічні прискорювачі в сучасних моделях смартфонів. Кожне ядро Eyeriss має власну пам'ять і стискає дані, коли вони залишають ядро.

Читайте також: Adidas доручить роботам виробництво кросівок

Всі сусідні ядра можуть "спілкуватися" безпосередньо між собою. Їм тепер не потрібно спочатку передавати інформацію до центр управління і вже потім отримувати її звідти.

Популярні новини зараз

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Показати ще

Крім того, кожне ядро виконує максимум роботи, щоб процес був абсолютно ефективним. З допомогою процесора Eyeriss смартфони й інші мобільні пристрої виконувати всі складні обчислення прямо на девайсі, а не відправляти їх на віддалений сервер. Вченим в розробці чіпу допомагала відома компанія NVIDIA. Це є сигналом того, що він вже незабаром може з'явитись на ринку.