Переселенці з числа сексуальних меншин, які приїжджають до Києва із зони АТО або Криму, можуть скористатися тимчасовим притулком на час адаптації та працевлаштування в столиці.

"Притулок Shelter Insight Ngo — це приміщення для тимчасового проживання, яке розраховане на 6 чоловік. Тут можна спати, харчуватися, зберігати особисті речі. У разі необхідності людям, які проживають у шелтері, надають послуги психолога і юриста, а також первинну допомога в пошуку роботи. Максимальний термін перебування в шелтері — три місяці,середній термін перебування — від одного до двох місяців", — написав активіст Святослав Шеремет на свої сторінці у Facebook.

"Шелтер ми відкрили в червні минулого року. В Україні люди, які є лесбіянками, геями, трансгендерами та бісексуалами, не мають ніякого законодавчого визнання і, відповідно, захисту", - розповіла Знай.ua активістка з притулку Олена Шевченко.

"Рівень убивств на ґрунті гомофобії дуже високий, тільки за останні 2 тижні сталося 2 вбивства геїв з метою пограбування. Ці злочини ніхто не розслідує як такі, що скоєні на ґрунті ненависті. Рівень побиттів і згвалтувань так само величезний", - додала Олена.

"У такій ситуації ми розуміємо, що ЛГБТ-втікачі із зони АТО будуть піддані подвійному або навіть потрійному ризику насильства і відмови в прийомі на роботу. Так, наприклад, трансгендерні людей, чиї документи не відповідають зовнішньому вигляду, взагалі не можуть знайти роботу, їм відмовляють навіть у реєстрації як офіційних переселенців".

Популярні новини зараз

Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав

Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

Зараз у Шелтері знаходиться 8 осіб, за весь час було 32 людини. Умови скромні, в кімнаті по 2-3 людини.