Дельфіни грають із токсичними рибами, ймовірно, для того, щоб отримати "наркотичне сп'яніння" від отрути.
Про це заявила біолог з Університету Мердок Кріста Нікольсон в інтерв'ю австралійському виданню WA Today.
Нікольсон вивчає китоподібних у водах біля західного узбережжя Австралії. Їй кілька разів довелося спостерігати, як молоді дельфіни протягом кількох годин "грали" з отруйними скелезубовими рибами. Останній раз це відбулося 24 січня, коли один із дельфінів раз за разом підкидав над водою рибу, яка роздулася.
Як розповіла біолог, такі випадки зустрічалися й дослідникам з інших районів Австралії, а вперше про це дізналися в 1995 році завдяки Лізі Штейнер, яка вивчала дельфінів афаліна на португальському узбережжі. Подібна сцена є і в документальному фільмі ВВС "Дельфіни. Шпигун в басейні" (Dolphins — Spy in the Pod): дельфін, трохи погравши з токсичною рибою, відпускає її.
Більшість скелезубових містять токсини. Найбільш відомим і небезпечним з них є тетродотоксин, що має нервово-паралітичні властивості.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
На думку Нікольсон, малі дози отрути можуть спричиняти наркотичний ефект, який і приваблює дельфінів, а також інших високорозвинених морських ссавців.
Щоправда, не всі фахівці згодні з такою думкою. Дельфінів часто бачать за іграми з водоростями, крабами та іншими предметами. Тому забави з токсичними рибами також можуть виявитися простою грою, без тяги до сп'яніння.
Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", дельфіни продовжують викидатися на берег Південного острова Нової Зеландії.