У столиці активізувались кліщі, більшість із яких переносять небезпечну хворобу Лайма. Кільість тих, хто захворів, зросла у 2,5 рази, ніж за аналогічний період минулого року.
Симптоми проявляються за два тижні, коли про укус більшість людей забуває. Хвороба може уразити шкіру, суглоби, м'язи, нервову та серцево-судинну систему. Щоб допомогти київським службам, просять нести знайдених кліщів на експертизу до лікарняних лабораторій, - ідеться у сюжеті "5 каналу".
Щоправда, якщо кліщ провів у тілі людини менше доби, шанси захворіти - мізерні. В разі, якщо хворобу виявили вчасно - вона також пройде без особливих ускладнень.
Читайте також: Гігантські віруси визнали четвертою гілкою життя
Боротися із паразитами самостійно радять, якщо ще видно спинку. Традиційно, членистоногих заливають олією, щоб йому не було чим дихати і крутять проти годинникової стрілки, щоб обережно витягти. Проте, є небезпека, що частина кліща або його щелепа застрягне у тілі. В ідеалі краще все ж таки звернутись до лікаря.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Щоб унебезпечити себе від них, треба виходити гуляти у довгому світлому одязі, на якому їх краще видно. Також, треба ретельно оглядати себе після прогулянки.
Ескперти попереджають, що наступна пора після весняної активність кліщів, буде також на початку осені. Нагадаємо, членистоногі можуть бути небезпечними також для домашніх улюбленців.