Березовий сік цілюща рідина, яку можна отримати при надрізі кори березового дерева. Рідина витікає в процесі руху під дією кореневого тиску. Найсприятливіший час для збору соку з квітня по травень місяць. За добу можна отримати від трьох до семи літрів рідини з однієї берези.
Більшою мірою вчені відзначають користь соку, ніж його шкоду. До складу соку входить багато корисних речовин: яблучна, нікотинова, глутамінова кислоти. Вітаміни, такі як: С, В12, В1, В2, В6, В9, В3, мінеральні речовини, ефір.
Притаманні так само і хімічні елементи: натрій, калій, кальцій, марганець, алюміній, залізо, титан, цирконій, фосфор, сліди азоту, барій, нікель, стронцій.
До складу березового соку входять дубильні речовини, рослинні гормони, ферменти. І це ще не весь список корисних властивостей березового соку. Тому не повинно бути ніяких сумнівів про позитивний вплив цієї рідини на організм людини.
[[{"fid":"169246","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"2":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":"520","width":"650","class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]
Березовий сік має протизапальну, регенеруючу, протипухлинною, сечогінну властивість. При постійному вживанні березового соку можна запобігти виразку шлунка. Він так само допомагає збити температуру, при ретельному вживанням протягом всього дня.
Березовий сік можна застосовувати для лікування безлічі захворювань, таких як: зміцнення імунітету, при авітамінозі, простуді, інфекційних захворюваннях.
Березовий сік має антибактеріальну властивість, що сприятливо впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. Рідина допомагає виводити з організму токсини, розщеплює камені в нирках, покращує загальний фізичний стан при ревматичних болях, допомагає позбутися від млявого і хворобливого стану.
Березовий сік вживають при дієтах, а так само при позбавленні від зайвої ваги і підшкірного жиру.
Цей напій сприятливо впливає на чоловічу потенцію, а так само допомагає жінкам легко перенести клімакс.
У соку так само є і протипоказання. Перед його постійним застосуванням у цілях профілактики різних захворювань або поліпшення здоров'я, необхідно проконсультуватися у лікаря людям, які мають хронічне захворювання нирок і алергію на пилок.
Варто відзначити, що березовий сік корисний тільки у весняний час.
З бруньок берези можна робити домашні настої, які допомагають вилікувати цілий ряд хвороб.
Раніше, портал "Знай.ua", розповів про те, що часник містить речовини і ферменти, які розчиняють токсини в організмі, очищає печінку.