Україна потрапила у ще один антирейтинг – ми лідируємо за кількістю безпритульних тварин на вулицях. Експерти застерігають – проблема існує, і не варто її недооцінювати.

Про це повідомляє "Сегодня".

За словами фахівців, наша країна - в списку світових лідерів за кількістю бездомних собак. Кількість вуличних собак може досягати 10-20 тисяч на місто або обласний центр.

Крім того, приблизно 40% від їх загального числа - це дворняжки.

"В Україні до тварин ставляться, як до речей. Людина може взяти собаку, а через якийсь час - "відвезти в село", прирікаючи на бродяжництво та небезпеку. Основна причина стрімкого зростання кількості собак на вулиці - це неправильне поводження людей з тваринами і відсутність стерилізації", - розповіла активістка зоозахисної організації FERIK Тетяна Гайдамака.

Популярні новини зараз

Як раніше вже не буде: стало відомо, скільки українці заплатять за газ за серпень

Інспектори показали, як працює "огидний" ресторан фаст-фуду: калюжі щурової сечі та фекалій

Колишня Позитива з "Время и Стекло" показала, як доводиться спати на тротуарах: "Люблю життя"

Маргарита Симоньян не приховує розчарування і натякнула росіянам на поразку в Україні: "Все пропало"

Показати ще

Для порівняння: в Австралії на вухах стерилізованих собак ставлять тату із назвою ветеринарної клініки, яка зробила процедуру.

А, наприклад, у Польщі забороняють тримати тварин більше 12 годин на прив'язі, а також введений обов'язковий одновідсотковий податок на благодійність на зоозахисні організації країни.

В Україні ж ситуація зовсім інакша - в середньому в кожному притулку живе від 60 до 400 тварин, якими займаються від 5 до 26 фахівців відповідно.

За офіційними даними, вартість стерилізації варіюється від 250 до 600 грн - залежить від того, чи входять в цю суму витрати по утриманню тварин, зарплата працівникам, вакцинація.

Проте, у багатьох містах України цю проблему вирішують жорстоко – у Харкові бездомних собак не стерилізують, а присипляють, що призводить до появи в місті хижаків, зокрема, лисиць, адже собаки завжди охороняють свою територію.

Медики запевняють, що стерилізована тварина не принесе ніякої шкоди людям, проте вакцинацію варто проводити по всій країні. Однак у бюджеті на це грошей поки не знайшли.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" розповів про японського фотографа Масаюкі Окі, який прославився тим, що фотографує безпритульних котів і кішок на вулицях Токіо. Найулюбленіша його локація – район Сітаматі.