Фахівці пояснили, чому шкіра на наших пальцях зморщується від тривалого контакту з водою і що означає така функція шкіри.

Про це пише ВВС.

Читайте також: Медики розповіли про догляд за шкірою рук узимку

Ще з дитинства після прийому ванни ми помічали, що наша шкіра стає зморшкуватою і часто задавалися цим питанням. Виявляється, це не просто так. Подібна реакція шкіри забезпечує краще зчеплення з поверхнями.

"Якщо певну функцію організму нервова система активно контролює лише в якихось певних випадках, то можна припустити, що ця функція була обрана в процесі еволюції. А еволюція не вибрала б її, якби не було в ній якоїсь переваги ", - заявив ВВС Том Смалдерс з Центру вивчення поведінки й еволюції в Ньюкаслі.

Популярні новини зараз

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

За словами спеціалістів з Ньюкаслського університету в Британії, мокрими руками важко утримувати предмети, а от коли шкіра покривається таким зморшками, зчеплення стає кращим і нам зручніше тримати ці самі предмети.

Таких висновків учені дійшли в ході експерименту, який провели з добровольцями. Двом групам учасників було запропоновано завдання витягти з води скляну кульку однією рукою та помістити її у спеціальний отвір іншою рукою.

З завданням швидше справились учасники, у яких від води зморщились пальці.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", вчені пояснили водонепроникність шкіри. Справа в тому, що в клітинах людського організму є своєрідний механізм, який виконує функцію клею і не дозволяє їм розірватися. Нижній шар шкіри - зернистий, на ньому наростає верхній шар, який активно оновлюється і не може існувати без основи.