Швейцарські вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни розробили протез біонічного пальця. Доброволець Денніс Соренсен втратив ліву руку майже 11 років тому в результаті нещасного випадку і з його допомогою зміг відрізнити шорсткі і гладкі поверхні.

Чоловік не вперше випробовує розробки нейроінженерів. На місці ампутованої руки у нього вже імплантовані електроди, які і допомагають у тестуванні. Вони пов'язані з периферійної нервовою системою. До цих електродів і підключили біонічний протез.

Читайте також: Вчені вперше виростили повноцінну шкіру

Штучний палець під час випробувань прикладали до різних по структурам поверхонь. Датчики в протезі генерували електричні сигнали, які обробляв комп'ютер і перетворював їх імпульси. Після вони передавалися нервовій системі добровольця.

Соренсен зазначив, що зміг відчути різницю текстур. Він в 96% випадків правильно відрізняв гладку поверхню від шорсткою. Доброволець підкреслив, що ці відчуття не відрізнялися від того, якби чіпав поверхню самостійно. Випробування підтвердили, що сигнали від штучного пальця активують в мозку ті ж ділянки, що і сигнали від живих пальців.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще