Українці невдовзі почнуть отримувати нові електронні паспорти. Перша ID-карта, яка буде видаватися замість звичайних документів, згідно закону видаватиметься безкоштовно для 14-річних і для пільгових категорій населення.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у Facebook. Він розповів, що прийняття закону про біометричні паспорти дозволило ще більше наблизитися до безвізового режиму з Євросоюзом. Адже без електронного документу неможливо буде потрапити в європейські країни.

"Дуже важливо! Тепер оформляти і видавати внутрішні і закордонні паспорти будуть і ЦНАП (Центри Надання Адміністративних Послуг), і відділення ДМСУ, що істотно розширить охоплення населення, знизить черги і, відповідно, прибере корупційну годівницю. Міграційна служба в обох випадках стає бек офісом - за нею залишається віддалене підтвердження інформації в Єдиному реєстрі ", - пояснив Аваков.

Міністр розповів, що першу ID-карту будуть отримувати в 14 років і її видаватимуть безкоштовно. У законі прописано, що пільгові категорії визначатимуть місцеві ради. Цих громадян звільняють від оплати адмінпослуг для оформлення паспорта.

До пільгових категорій відносяться учасники АТО, діти-сироти та інші. Адже у місцевих рад з'явилась можливість компенсувати цим громадянам вартість виготовлення документа. Крім того Аваков наголосив, що нові паспорти більш захищені від підробок. У них є декілька ступенів захисту.

Популярні новини зараз

Радник ОП Подоляк спрогнозував збільшення кількостей "бавовни" та диверсій на окупованих територіях і не тільки

Головне за ніч: втеча російських "пацюків" з Криму після "бавовни", збільшені пенсії для українців і грозова погода на Спаса

Володимир Дантес після розлучення з Дорофєєвою вперше показав жінку на своїй кухні

Ціна на гречку може сильно змінитися вже найближчим часом: міністр агрополітики пояснив, що відбувається

Показати ще