Вчені вперше виявили фазу швидкого сну у австралійських ящірок. Це доводить, що рептилії бачать сновидіння так само, як ссавці та птахи.

Під час швидкого сну мозок зазвичай активізується і дає електромагнітні хвилі високої частоти, що свідчить про сни. Під час так званого "повільнохвильового" сну інтенсивно формуються спогади, а мозкова активність - сповільнюється, - пише Science.

Раніше, подібних циклів саме у рептилій - не виявляли. Досліджуючи популярних у Німеччині Pogona vitticeps, яких там тримають у якості домашніх тварин, біологи несподівано помітили два ритми сну "бородатих агам" - низької частоти у чотири герца та високої - у двадцять.

Читайте також: Отруйна змія робить перший подих (відео)

За ствердженням дослідників, ритми чергувались кожні двадцять секунд. Тобто, схожим чином, як у ссавців. З використанням інфрачервоного світла, вчені помітили тремтіння повік ящірок. Тобто зародження сну в принципі, двофазний сон і самі сновидіння цілком могли зародитись у давнього загального спільного предка птахів, ссавців і рептилій.

Популярні новини зараз

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"

Показати ще

Нагадаємо, нещодавно адміністрація Австралійського парку випустила 20-секундний ролик, де новонароджена коричнева змія родини Мулга робить свій перший подих, завойовуючи сотні людських сердець. Проте, рептилії цього виду вважаються одними із найбільш отруйних на планеті, і не завжди здаються такими милими.