Експерти застерігають: дитячі солодощі можуть стати причиною розвитку гіперактивності, неслухняності, алергічних реакцій і навіть раку.
Американські виробники витрачають близько $25 млн на рік на закупівлю синтетичних барвників для їжі. І це далеко не всі шкідливі речовини, якими напхані частування для малюків.
Портал Lifter запропонував поглянути на п'ять найнебезпечніших "смаколиків".
1. Тістечка в упаковках
Чимало батьків вважають: якщо на упаковці є маркування "для дітей", значить, товар безпечний. Однак у таких тістечках повно цукру, кукурудзяного сиропу із високим вмістом фруктози, глюкози і навіть TBHQ – хімікату, який одержують із нафти і який викликає клітинну дисфункцію багатьох органів у дітей.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Під час експерименту лабораторних щурів годували виключно такими тістечками й результати шокували: тварини дуже швидко осліпли, їх печінка набухла, потім у них почалися судоми. У результаті щури померли від паралічу.
2. Фруктові "желатинки".
"Фруктового" смаку цим закускам надає еритрозин – продукт, похідний від нафти. Його колись навіть заборонили для використання у косметиці: доведено, що він призводить до пухлин щитовидної залози.
3. M&M'S.
Ці популярні різнокольорові цукерки містять зовсім небагато шоколаду, зате багато хімікатів, які здатні спровокувати розвиток злоякісних пухлин у головному мозку і пошкодження ДНК.
4. Cheetos
Штучний барвник під професійною назвою Yellow 6, який використовується для цих хрустких паличок, теж отримують із нафти, і він служить тут "сирним" ароматизатором. А ще у цих "чіпсах" є метілбензоат і етиловий ефір метілфенідат.
5. Teddy Grahams (американський аналог "Барні").
Милі їстівні "ведмедики" напхані TBHQ, який є причиною розвитку раку шлунка у лабораторних щурів. Ця речовина може пошкоджувати фрагменти ДНК і пригнічувати дихальну систему дитини. Вона також часто стає причиною тривоги, неспокою і гіперактивності у дітей.
Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав про п'ять речей, які дитина запам'ятає на все життя.