Група вчених з японського університету Кейо відкрила новий штам бактерій. Вони виробляють фермент, який здатний розщеплювати поліетилентерефталат - один з найбільш часто використовуваних видів пластику в світі. Його застосовують для виробництва пляшок і харчових контейнерів та плівок.

Цей вид пластику зручний у використанні, але він стійкий до розкладання. Він накопичується по всьому світу, особливо в океанах, і забруднює природне місце існування різних видів тварин.

Раніше не вдавалося знайти мікроорганізм, який міг би "поїдати" ПЕТ. Після аналізу 250 зразків ґрунту на території навколо заводу з переробки пластикових пляшок, вчені виявили, що штам бактерій здатний повністю руйнувати тонку плівку з ПЕТ. На це у них йде шість тижнів при температурі 30 ° C. Мікроорганізм назвали Ideonella sakaiensis 201-Ф6.

Читайте також: Наночастки з золота спалюють хвороботворні бактерії

Полімер під впливом двох ферментів розщеплюється спочатку до низькомолекулярної речовини. Після він розкладається до терефталевої кислоти і двухатомного спирту.

Популярні новини зараз

"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації

2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Показати ще

Вчені заявляють, що дія ферментів бактерій унікальна. Це, на їхню думку, означає, що мікроорганізми могли сформуватися недавно зважаючи на швидке пристосування до змін навколишнього середовища. Поки ж вчені з'ясовують як можна вплинути на фермент, щоб підвищити його ефективність.