Відразу три групи кліматологів провели дослідження, які підтверджують, що атмосфера Землі стала набагато світлішою саме зараз, а не в доіндустріальну епоху. Дослідження кліматологів спростували теорію про те, що що саме люди і їх діяльність зробили атмосферу мутною.
Відтак вчені переконані, що в доіндустріальні часи органічні пари, що випускаються деревами в сприяли утворенню в атмосфері аерозольних частинок діаметром 50-100 нанометрів. Ці структури служили центрами конденсації водяних парів, з яких формувалися хмари. Про це пише lenta.ru.
Читати також: Паралізований американець відвів дочку до вівтаря
Причина цього полягає в тому, що раніше провідну роль в утворенні аерозольних частинок фахівці відводили сірчаній кислоті. Це речовина, як вважали вчені, надходить в атмосферу при інтенсивному спалюванні корисних копалин, яке почалося в індустріальну епоху. Робота трьох груп вчених призводить до необхідності уточнення існуючих кліматичних моделей, однак, як відзначають експерти, суттєво не впливає на прогнози щодо високих темпів глобального потепління, викликаних антропогенними факторами.