Світ поступово охоплює нова хвиля атеїзму. В колах віруючих людей та вчених починаються суперечки щодо того, чи відійде духовність в минуле, пише "BBC".

Мільйони людей по всьому світу вірять, що життя закінчується зі смертю і що Бога, вічного життя або божого промислу не існує. Ці переконання, незважаючи на песимізм, набувають дедалі більшого поширення. А в деяких країнах відкрито визнавати себе невіруючим стало навіть модно.

Читайте також: Киян захистять від "хресних ходоків" 6 тисяч силовиків

"Атеїстів зараз, без сумніву, стало більше, ніж будь-коли – і в абсолютному вираженні, і у відсотках від загального числа людей на планеті", – розповів Філ Цукерман, професор соціології та секулярних досліджень з Пітцерського університету в місті Клермон, Каліфорнія, і автор роботи "Мирське життя".

Згідно з опитуванням Інституту Ґеллапа, в якому взяли участь понад 50 тисяч осіб із 57 країн, кількість прихильників будь-якої релігії за період з 2005 по 2011 рік скоротилася з 77% до 68%, а тих, хто називає себе невіруючими, стало на 3% більше, в результаті чого, частка переконаних атеїстів в світі досягла 13%.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

"Чим вищий рівень безпеки в суспільстві, тим слабшими стають релігійні переконання", – зазначив професор Цукерман. Він також додає, що в деяких суспільствах встановлення капіталістичного ладу і доступ громадян до технологій і освіти також веде до ослаблення релігійності.

Вчені впевнені, що релігія об'єднує і сприяє співпраці. Загроза покарання з боку всемогутнього Бога допомагала підтримувати порядок в стародавніх суспільствах.

"Це гіпотеза про покарання згори, – пояснює Еткінсон. – Якщо всі вірять у реальність цієї загрози, вона буде дуже ефективною в групах".

Через усі ці причини (психологічні, неврологічні, історичні, культурні й побутові) експерти вважають, що релігія не зникне ніколи. На чому б не була заснована релігія – страху або любові – вона міцно вкорінюється в свідомості людей. Якби це було не так, ніякої релігії давно б уже не існувало.

На їх думку, якщо якимось чином ми забудемо християнських, мусульманських, індуїстських і всіх інших богів, забобони й спіритуалізм майже напевно залишаться.