Астрофізики з США, Данії, Франції, Італії та Австралії спостерігали спалах однієї і тієї ж наднової зірки чотири рази. Її зображення сформувало так званий Хрест Ейнштейна.

У ході спостережень, які проводив космічний телескоп Hubble, астрофізикам вдалося отримати зображення наднової, розташованої в одному з рукавів спіральної галактики. Це зоряне скупчення знаходиться на відстані 9,3 мільярда світлових років від Землі.

Світло від спалаху наднової був посилений (за яскравістю приблизно в 20 разів) і розмножений (на чотири зображення, що сформували Хрест Ейнштейна) в результаті спотворення траєкторії світлових променів сильним гравітаційним полем.

Вчені зможуть спостерігати світлові промені від наднової ще протягом декількох років. Комп'ютерне моделювання, проведене фахівцями, показало, що на Землі астрономи могли бачити Хрест Ейнштейна від такої наднової 50 і десять років тому.

Перша гравітаційна лінза була відкрита в 1979 році. Однак вченим ще жодного разу не вдавалося спостерігати Хрест Ейнштейна саме від спалаху наднової.

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще