Революційну пластикову пляшку створили інженери з Університету штату Огайо. Внутрішня поверхня нової тари дозволяє рідкому вмісту, наприклад милу, шампуню або засобу для миття посуду вільно виливатися до останніх крапель.

Про це повідомляє News.am з посиланням на Лента.ру.

Згідно запатентованої технології, на внутрішню стінку поліпропіленових пляшок нанесені мікроскопічні структури y-подібної форми, що і створюють мікроскопічні повітряні кишені, і краплі мила ніколи не торкаються до самої поверхні. Структури створюються за допомогою наночастинок, зроблених з кремнію або кварцу.

Такі пляшки раніше вже були створені для харчових продуктів та напоїв, а от для побутової хімії такий посуд створений уперше. Мило є поверхнево-активною речовиною, яке має низький поверхневий натяг і легко пристає до пластику. Мікроскопічні структури перешкоджають утворенню крапель на стінках пляшки. Замість цього утворюються маленькі кульки, які з легкістю скочуються до шийки.

Читайте також: За використання пластикових пляшок у США штрафуватимуть на $1000

Популярні новини зараз

"Період складнощів закінчується": ведичні астрологи назвали місяць, коли українцям стане легше дихати

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Показати ще

Презентуючи свій винахід, науковці сподіваються, що він допоможе легкій і дешевій утилізації пляшок. Зараз, перед тим, як здати упаковки на переробку, їх слід ретельно вимити, а через конструкцію пляшок не завжди вдається досягти ідеальної чистоти усередині тари. Нові ж пляшки набагато легше мити, на їх стінках не залишається жодної краплі мила або шампуню.