Фахівці випробували новий легкий сільськогосподарський безпілотний літальний апарат SUAV:Q, виконаний за аеродинамічною схемою "літаюче крило", який може здійснювати вертикальні зліт і посадку.
Про своє дослідження науковці з Університету Міннесоти написали у виданні Robotics and Automation, короткий огляд якого представляє New Scientist.
Хоча щороку з'являються нові моделі безпілотників, проте далеко не всі вони підходять для потреб сільського господарства. Деякі БПЛА знаходяться в повітрі короткий час, інші – потребують злітно-посадкової смуги. SUAV:Q вирішує всі ці задачі: він може довго перебувати в повітрі, вертикально злітати і сідати, а також літати на великій швидкості.
Апарат складається з чотирьох секцій: кожну з них можна встановити під кутом 90° по відношенню до іншої, завдяки електромоторам, редукторам і тязі. Після зльоту безпілотник переходить в економічне горизонтальне положення і може спостерігати за полями з висоти до 120 м.
SUAV:Q обладнаний 36-ма літій-іонними акумуляторами, а на поверхні крила розташовані сонячні панелі. Розмах крила дрону досягає 2,1 м, маса апарату – 3,7 кг
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Фахівці впевнені, що можливості безпілотника можуть стати в нагоді не лише фермерам, але і, наприклад, пожежникам.
Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", науковці навчили безпілотник виконувати роботу бджіл: його можна використовувати на відстані, дрон буде збирати пилок з допомогою спеціального липкого гелю.