Стартап-компанія показала нову техніку 3D-друку, яка перевищує в 25-100 разів вже існуючу технологію, яка використовуються сьогодні. Нова технологія під назвою Continuous Liquid Interface Production (CLIP) створена під натхненням від фантастичним фільмом "Термінатор 2". У ньому робот T-1000 створювався з рідкого металу. CLIP розробила фірма Carbon3D із Силіконової долини.

3D-принтери сьогодні широко використовують технологію стереолітографії (SLA). Суть її в тому, що лазер впливає на світлочутливу смолу з повільним пошаровим напечатанням об'єкта. Друк ж за допомогою методу CLIP займає всього лише 6,5 хвилини. Звичайні методи, такі як Polyjet, SLA і Selective Laser Sintering (SLS), ствоюють об'єкт від 3 до 11,5 години.

"Існуюча технологія 3D-друку не змогли зробити революцію у виробництві. CLIP пропонує небачену швидкість, стабільні механічні властивості і великий вибір матеріалів, необхідних для виробництва складних промислових деталей ", - заявив глава і засновник Carbon3D Джозеф ДеСімон.

Суть процесу полягає у створенні прозорого і проницаемого вікна, яке як лінза пропускає світло і кисень в резервуар з гумою. Кисень не дозволяє окремим ділянкам гуми затвердіти, а ультрафіолет ж, навпаки, використовується в якості затверджувача. Автомат сам контролює дозування кисню і світла.

Творці підкреслили, що CLIP має настільки високу точність, що за допомогою кисню можна створювати "мертві зони", захищені від затвердіння, товщиною всього десяті частки мікрона. Все це дозволяє створювати неймовірні за своєю складністю деталі.

Популярні новини зараз

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Автори розробляли дану технологію більше двох років. Стартап зібрав 40 мільйонів доларів завдяки грошовим вливанням Sequoia Capital - одного з найстаріших і найбільш успішних венчурних фондів у світі, який має досвід роботи з такими компаніями, як Apple і Google.