У мережі з'явилися унікальні кадри з життя післявоєнного Києва.

Раритетні кадри перехожих на вулицях столиці опублікували в співтоваристві "Клуб корінного киянина" в Facebook.

У ролику можна побачити вулицю Хрещатик і майдан Незалежності. У місті справжній бум приїжджих: сільських та простих робітників. Можна побачити також руїни Ланцюгового моста і десь далеко вцілілий, як завжди дуже гарний Поділ.

На головній вулиці, яку встигли відбудувати, висадили молоді каштани. Лівий берег виглядає досить безлюдно.

Популярні новини зараз

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Показати ще
Раніше в мережі вже з'являлися кадри Києва 50 років тому.

Наприклад, після того, як в 1934 році столиця УРСР була перенесена з Харкова до Києва, почалася масова реконструкція вулиці Хрещатик. Була закладена основа для декількох нових будинків, більшість з яких залишилися недобудованими і були знищені під час війни. Реконструкція Хрещатика після війни зайняла 11 років.


У XVII столітті Європейська площа називалася Евсейковою долиною. З XIX століття це місце було відоме під назвою Кінна площа, оскільки тут влаштовувалися кінні ярмарки. Площа сформувалася тут на початку XIX століття у дороги, що з'єднувала Поділ і Печерськ. Спочатку її називали Театральною, оскільки на місці нинішнього Українського дому на початку XIX століття побудували перший Міський театр. У 1851 році будівлю театру розібрали через аварійний стан, а замість нього побудували готель «Європейський». Тоді ж площу почали іменувати Європейської. Правда, закріпилася назва ненадовго - вже в 1869 році її перейменували в Царську.


Чергові зміни на площі відбулися в 1970-х роках. Готель «Європейський» знесли, і на цьому місці з'явився музей Леніна. Тепер в будівлі музею розміщується Український дім, а площа з 1996 року називається, як і знесений готель, Європейською.


Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", Київський Поділ не дарма вважається одним з найбільш колоритних районів міста. Напередодні Дня народження столиці тут помітили сьогодення "чудо техніки".

Автомобіль в стилі "ретро" більше нагадував "Запорожець", але модернізований дуже незвичайним способом. Знімок машини оприлюднили на каналі "ХК" в Telegram:

"На Подолі Франкенштейн нашого автопрому повстав з мертвих", - іронізують в коментарі до фото.