Кияни все частіше скаржаться не неприємні зустрічі зі зміями, крім того, їх бачать не лише на околицях поблизу лісів чи водойм, а й у центрі міста та навіть у себе в квартирах. Зоологи пояснили, чому цього року так багато змій на вулицях та що робити у випадку контакту з ними.

Містяни переважно скаржаться на вужів, проте були й випадки, коли у місті натрапляли на гадюк.

Гадюка лісова


За словами спеціалістів, таке нашестя плазунів викликала спекотна погода. Наймасовіше вони виповзають саме у серпні місяці. А також тоді, коли наприклад, їх "насиджені" місця руйнує будівництво. Тоді тварини змушені емігрувати та шукати нову домівку.

Часто плазунів можна зустріти у місцях масового накопичення сміття, де є багато гризунів, а як відомо, це основна їжа для змій.

Популярні новини зараз

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Вуж


Всього у столиці можна зустріти 3-4 види цих рептилій. Найбільше вужів, які не становлять загрози для людей. Також можна натрапити на гадюку лісову. Її укус може призвести до набряків кінцівок. Якщо вона вжалила не в обличчя чи шию, а також подалі від нервових вузлів, то це не смертельно. Ці представники холоднокровних зустрічаються в лісах та поблизу водойм.

Найрідкісніший для Києва вид – це медянка, вона водиться переважно в піщаних місцевості. Деякі кияни бачили їх на Троєщині.


Медянка


Спеціалісти запевняють, що змії не прокусять одяг та взуття, тому при зустрічі з ними сильно лякатися не варто. Змії атакують у разі небезпеки. Якщо ж рептилія вас вжалила, слід негайно звернутися до лікарів та бажано запам’ятати, як виглядала тварина, щоб пояснити лікарю, який саме вид вам трапився.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", киян налякала червона у чорні полоси змія, яку вони виявили на сходові клітині будинку.