Вже кілька днів поспіль кияни та гості міста їздять за новими тарифами у метро, автобусі, тролейбусі, міській електричці, фунікулері, трамваї. З 14 липня вартість проїзду у столиці на всі види комунального громадського транспорту зросла до 8 гривень. І хоча мер Кличко запевнив: без такого кроку нібито кризи не уникнути, але винахідливі пасажири вже шукають способи заощадити. Ось найдієвіші з них:

Метро

Найвигідніше поповнювати безконтактну картку метро одразу на 50 поїздок, адже за таких умов разовий проїзд обійдеться в 6,5 грн. За один раз можна придбати лише 50 поїздок, всього ж безконтактна картка розрахована на 100 поїздок. Якщо ви ще досі не встигли придбати безконтактну картку, то потім вона коштуватиме 15 гривень, тобто на 3 гривні більше, аніж раніше.

Ціни та кількість поїздок у метро

Метро + наземний транспорт

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

Користуєтеся регулярно? Тоді доречно купувати комплексні проїзні на обмежену кількість поїздок. Оскільки у громадському транспорті Києва електронна система пропусків є тільки в метро, фунікулері та швидкісному трамваї, облік поїздок ведеться тільки в цих видах транспорту.

Таким чином, придбавши проїзний на метрополітен та будь-який наземний транспорт, придбані поїздки будуть зніматися тільки в метро, а користування наземним транспортом фактично є безлімітним.

Витрати киян на проїзд

Купуючи проїзний на 46 поїздок за 570 грн, користувач сплачує 12 грн за одну поїздку, але в цю суму закладено безлімітне користування тим видом транспорту, який пропонується в комплекті.

Безлімітна кількість поїздок

Оптимальний варіант для тих, хто використовує лише один вид транспорту, буде придбати картки без обмеження кількості проїздок. Ціна на такий проїзний становить 390 грн. Якщо ви їздите мінімум два рази на день, то це обійдеться в 6 гривень. У разі використання MetroPass також можна дещо заощадити кошти й час, приміром, поповнення одразу на десяток поїздок знижує ціну однієї від — на 3-13% (чим більша кількість поїздок, тим менша ціна).

Старі жетони

Викидати їх не треба, можна обміняти у будь-якій касі метро (два і більше жетони - у сервісних центрах на станціях "Майдан Незалежності", "Дорогожичі", "Політехнічний інститут", "Дарниця" (вестибюль № 2) з 8 до 19 без вихідних). Поспішайте, з 1 вересня обмін проводитися не буде.

Як змінювалися тарифи у транспорті?

Маршрутки

Вартість проїзду маршрутними таксі Києва, які підпорядковуються "Київпастрансу", буде коштувати не менше 8 грн, але приватні перевізники будуть визначати ціну за проїзд самостійно, тому сказати скільки коштуватиме проїзд в усіх маршрутках Києва поки що складно.

Дивіться: у Києві змінять ціни на проїзд у громадському транспорті

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Києві подорожчав проїзд у громадському транспорті відразу до 8 гривень, тарифи змінилися у метро, тролейбусах, трамваях, автобусах, електричці та фунікулері.