Координатор по роботі з трансгендерним співтовариством Анастасія Крістель Домані розповіла, як їй вдалося знятися з обліку у військкоматі через зміну статі.

Дівчина-трансгендер поділилася досвідом у своєму Facebook.

Так, вона написала, що в Солом'янське районне відділення в Києві вона принесла психіатричний діагноз F 64.0 "транссексуалізм" і медичне свідоцтво.

З цими документами її направили до заступник комісара Солом'янського військкомату, начальника мобілізаційного відділу Олександра Леонідовича Майбороди.

Популярні новини зараз

У Києві люди загинули просто на вулиці через зачинене укриття: "Поки стукали, якраз прилетіло"

Про яку кашу краще забути пенсіонерам – шкоди від неї більше, ніж користі

Довго розбиратись не будуть: в українців можуть відібрати частину субсидії, хто в зоні ризику

Нафтогаз зробив важливу заяву перед оплатою комуналки українцями: зверніть увагу на квитанції

Показати ще

"У мене до вас питання. Це у вас давно або вирішили відкосити від армії, як зараз це повсюдно?" - запитав він.

На що Анастасія відповіла, що "все з дитинства, війна тут ні при чому, раніше не ходила через неможливість отримати діагноз при шлюбі і дитині і т. д."

"А в армію не хочете за контрактом? Нам потрібні такі люди, ось ви де працюєте? Може, є з вашої громади бажаючі стати? Рекламуйте нас, контрактну армію, будете на телебаченні, скажіть, мовляв, в одному з київських військкоматів, ні, краще в Солом'янському військкоматі, є такі Майборода та Демура, запрошують транс*людей у ЗСУ", – додав Майборода.

Далі їй сказали пройти медогляд.

"Починається медогляд з психіатра, жінка в гарному віці, але добра і на моїй стороні. Далі одним махом проходжу офтальмолога, стоматолога, терапевта, дерматолога, хірурга (2-3 питання про скарги) і нарешті, головний лікар за день до виходу у відпустку підписує мені довідку, згідно F 64.0 і "гормонозалежних гендерної" визнана непридатною до військової служба зі зняттям з військового обліку", - зазначила Анастасія.

Також вона перерахувала документи, які необхідні для військкомату: військовий квиток або довідка з військкомату, паспорт, медичне свідоцтво про зміну/корекції статевої належності, психіатричний діагноз F 64.0 "транссексуалізм" за МКБ-10, висновок ендокринолога за курсом замісної гормональної терапії, виписка з ЕГДР про реєстрацію місця проживання (для власників ID паспортів), диплом про освіту, довідки про проведені хірургічних втручаннях (при наявності таких).

Толерантні українські користувачі захопилися ставленням до Анастасії у військкоматі.

"Спасибі, що ділитесь, дуже цінно. Здорово, що все відносно благополучно минув, ви дуже смілива", "Супер, що все вийшло! Читаю про ваші пригоди у інстанціях з завмиранням серця", "Дуже крутий досвід, Настя, дякую, що ділишся", "Мило вийшло", "Добрі люди", "Радує, що адекватні люди ще існують", - прокоментували вони.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 17 червня - у літній недільний день - у Києві відбувся "Марш рівності", у якому взяли участь представники нетрадиційної орієнтації, правозахисні організації, іноземні туристи, а також звичайні кияни. Чи можна було уникнути жорсткого розгону і непорозуміння?