Науково-реставраційна рада Національного заповідника "Софія Київська" прийняв роботу з реставрації олійного живопису купола Андріївської церкви.

Про це повідомляють ЗМІ.

В даний час триває робота з ліпниною.

Внутрішні реставраційні роботи в Андріївській церкві в Києві почалися в 2017 році. Протягом року над відновленням образів в куполі Андріївської церкви працювали художники-реставратори Михайло Кортиков, Владислав Кравцов і Віктор Мінько під керівництвом завідувача науково-реставраційних майстерень заповідника Анатолія Остапчука. За цей час була відреставрована центральна ікона Бога-Отця Саваота і вісім образів архангелів і херувимів.

Також за цей рік зі стін Андріївської церкви було знято все зайве покриття, в деяких місцях до 14 шарів масляної фарби. Потім художники відновили штукатурку, використовуючи традиційну технологію.

Для стін вибрали стриманий, сіро-блакитний колір.

Популярні новини зараз

Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Як розповів перший заступник генерального директора Національного заповідника "Софія Київська" Вадим Кириленко, колір підбирали скрупульозно.

"Ми взяли найраніший шар фарби. Щоб потрапити в історичний колір, цей зразок був відправлений до лабораторії в Німеччину. Хіміки-технологи його ретельно вивчили і вислали нам формулу. По ній була виготовлена ​​фарба і зроблено 36 викрасок, поки не потрапили в правильний відтінок ", - пояснив Кириленко.

Зараз триває робота з ліпниною. У заповіднику було прийнято рішення зберігати автентичну позолоту, а нової покривати тільки відновлені фрагменти.

Також оновлюється система вентиляції та водовідведення. Працівники замінили "кватирки" в круглих вікнах, вони відкриваються важелем за іконостасом. Конденсат з вікон збирається в мідні труби на кожному ярусі, потім виводиться з будівлі.

Реставрація Андріївської церкви почалася в 2010 році. Комплексним проектом, прийнятим в тому ж році, передбачалося три етапи відновлювальних робіт.

Під час першого, в 2010-11 роках, були укріплені фундаменти.

"Оглядовий майданчик, по суті, стягує церква підковою. Роботи були зроблені на совість: система моніторингу в останні п'ять років фіксує стабільність фундаментів", - розповів Кириленко.

Другий етап пройшов в 2015-16 роках, тоді були завершені роботи на схилах, зроблений фасад, сходи до церкви, зовнішня інженерія.

У минулому, 2017 році, почалися внутрішні роботи: відновлення інтер'єрів і внутрішньої інженерії. На сьогоднішній день вже завершена реставрація царських врат іконостасу, дияконських врат, однієї третини ікон, повністю завершені роботи під куполом.

На цей рік в держбюджеті на реставрацію Андріївської церкви виділено 6,2 млн грн. Повністю роботи планується завершити за два роки.

Як у Києві триває реставрація Андріївської церквиНагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, як "горбатого" Запорожця перетворили на крутий спорткар.